آموزش تغذیه کودک - طرز تهیه اصولی

معرفی دوره

غذای کودک و نوزاد یکی از اساسی ترین مواردی است که هر پدر مادری بادی نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشد. سونا اسلام پور، متخصص اطفال و فوق تخصص نوزادان در این دوره آموزشی غذای کودک، تمام نکات مهم درباره تغذیه کوچولوی شما را از نوزادی تا زمانی که در کنار شما بتواند غذا بخورد، در اختیارتان قرار می دهد. همچنین بیش از 10 نوع رسپی بسیار متنوع، که برای کودک شما سالم و مناسب است، می دهد.
اگر شما هم نگران تغذیه‌ی کودکتون هستید و نمی‌دونید چه چیزهایی باید بخوره، این دوره براتون بسیار مناسبه. توی این دوره علاوه بر نکات تئوری و اصولی روز دنیا پیرو تغذیه‌ی کودک، از نوزادی تا بعد از ۱ سالگی، تعداد زیادی دستورپخت مناسب برای کودکان هم یاد می‌گیرین.

جلسات دوره (22 جلسه)

1. معرفی دوره
2. تغذیه ۰-۶ ماهگی کودک
3. تغذیه ۶-۱۲ماهگی کودک
4. تغذیه بعد از ۱ سالگی
5. جمع‌بندی نکات دوره
6. دستورپخت بلغور مرغ
7. دستورپخت چیزبرگر و بلغور قارچ
8. دستورپخت پوره گل‌کلم ( گل کلم و خامه )
9. دستورپخت حمص شیرین
10. دستورپخت جو دوسر با آلو بخارا
11. دستورپخت خوراک مرغ و سبزیجات
12. دستورپخت ماکارونی با سبزیجات
13. دستورپخت پوره بوقلمون
14. دستورپخت پوره گوشت
15. دستورپخت پوره کدوحلوایی
16. دستورپخت پوره نخودفرنگی
17. دستورپخت سالاد میوه
18. دستورپخت سرلاک ارزن
19. دستورپخت سوپ جو با مرغ
20. دستورپخت سوپ سبزیجات
21. دستورپخت سوپ لپه
22. دستورپخت سوپ ماش

تصاویر دوره

ویژگی‌های دوره

نظرات کاربران (4 نظر)

رضیه رحیمی نژاد
رضیه رحیمی نژاد
امتیاز: 1

چون فایل جزوه اش قابل دانلود نیست

حامد جواهری
حامد جواهری
امتیاز: 5

دوره بسیار عالی بود.

سميرا ساماني
سميرا ساماني
امتیاز: 1

فايل دانلود نميشود

مهدی صالحی
مهدی صالحی
امتیاز: 4

خوب بود

سوالات متداول

آیا می‌تونم هزینه دوره رو کارت‌به‌کارت کنم؟
بعد از خرید، جلسات دوره رو از کجا تماشا کنم؟
آیا به محتوای دوره دسترسی همیشگی دارم؟
در مورد دوره و روش خرید سوالات بیشتری دارم!

غذای صحیح و تغذیه مناسب در دوران کودکی بسیار اهمیت دارد. همانطور که کودکان در حال رشد و تکامل قرار دارند، تغذیه صحیح و مناسب می‌تواند تأثیر زیادی در سلامت و رشد آن‌ها داشته باشد. در این مقاله، با معرفی رژیم غذایی کودکان در سه مرحله سنی مختلف، تا 6 ماهگی، از 6 ماه تا یک سالگی و بعد از یک سالگی، و همچنین با استفاده از دستور پخت انواع غذای کودک، نکات مهمی درباره غذای کودکان را بررسی خواهیم کرد.

 

غذای کودکان تا 6 ماهگی

در این بخش، به توضیح نیازهای تغذیه‌ای کودکان تا 6 ماهگی می‌پردازیم. همچنین، به معرفی غذاهای مناسب برای این دوران، از جمله شیر مادر، شیر‌های فرمولی و معرفی مفهوم تغذیه مکمل و نکاتی درباره معرفی غذا به کودکان در این دوره می‌پردازیم.

 

غذای کودکان از 6 ماه تا یک سالگی

در این قسمت، به توضیح نیازهای تغذیه‌ای کودکان از 6 ماه تا یک سالگی می‌پردازیم. همچنین، به معرفی غذاهای مناسب در این دوره، از جمله آغذیه مکمل، معرفی غذاهای مختلف مانند پوره‌ها، آرد‌ها، میوه‌ها و سبزیجات و نکاتی درباره تغذیه و رژیم غذایی در این دوره زمانی می‌پردازیم.

 

غذای کودکان بعد از یک سالگی

در این بخش، به توضیح نیازهای تغذیه‌ای کودکان بعد از یک سالگی می‌پردازیم. همچنین، به معرفی غذاهای مناسب در این دوره، از جمله غذاهای خانگی، ماکارونی‌ها، غلات، پروتئین‌ها و نکاتی درباره تنوع غذایی و ترغیب به خوردن مواد غذایی می‌پردازیم.

 

نکات مهم در غذای کودکان

در این بخش، به بررسی نکات مهمی که باید در نظر گرفته شوند تا غذای کودکان به درستی تأمین شود، می‌پردازیم. این شامل مسائلی مانند انتخاب مواد غذایی سالم، ایجاد الگوی تغذیه صحیح، مقدار مناسب غذا و نکاتی برای پیشگیری از حساسیت‌ها و آلرژی‌های غذایی است.

 

دستور پخت انواع غذای کودک

در این قسمت، به ارائه دستور پخت انواع غذاهای مناسب برای کودکان می‌پردازیم. این شامل پوره‌ها، آرد‌ها، میوه‌ها، سبزیجات و غذاهای خانگی می‌شود. همچنین، به ارائه نکات و توصیه‌هایی درباره نحوه پخت و آماده‌سازی غذا برای کودکان می‌پردازیم.

 

نتیجه‌گیری

غذای کودکان در هر مرحله سنی مختلف از اهمیت بسیاری برخوردار است. با رعایت رژیم غذایی مناسب و استفاده از دستور پخت صحیح، می‌توانید برای کودکان خود غذاهای سالم و مناسبی فراهم کنید که در رشد و تکامل سالم آن‌ها تأثیر بسزایی خواهد داشت. همچنین، لازم به توضیح است این دوره با حضور دکتر اسلامپور فوق تخصص اطفال درباره غذاهای مناسب برای کودکان در هر مرحله سنی تهیه شده است.

سوالی داری؟