راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل

فهیمه شریفی
فهیمه شریفی
| خواندن 7 دقیقه 22 فروردین 1402
راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل

در دنیای امروز، کارکردن به جزئی جدایی‌ناپذیر در زندگی ما تبدیل شده است و خیلی از افراد دوست دارند که برای خودشان یک کار کوچک و خانگی را ایجاد کنند تا بتوانند از طریق آن، بخشی از هزینه‌ها را پوشش داده و زندگی را برای خود و خانواده‌شان راحت‌تر کنند. همه‌گیری این موضوع باعث شده است که خانم‌های خانه‌دار نیز به این فکر بیافتند که روش‌هایی را برای کسب درآمد در منزل پیدا کنند تا با استفاده از آن بتوانند کمک‌خرج خانواده باشند و خودشان هم حس بهتری پیدا کنند.

اما موضوعی که وجود دارد این است که چه راه‌هایی برای کسب درآمد خانم‌ها در منزل وجود دارد؟ خانم‌ها از چه روش‌هایی برای کسب درآمد می‌توانند استفاده کنند که هم وقت کمی را از آنها بگیرد و هم بتوانند درآمد خوبی را از این راه کسب کنند؟

در این مقاله ما می‌خواهیم در مورد راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل صحبت کنیم و بگوییم که چه راه‌هایی برای کسب درآمد در منزل وجود دارد که هر خانمی می‌تواند به‌راحتی آن را انجام دهد و با استفاده از این راه‌ها، درآمدهای خیلی خوبی را برای خود ایجاد کند. ما سعی می‌کنیم کارها و هنرهای مختلفی را معرفی کنیم که با استفاده از آنها و یادگیری آنها، می‌توانید به درآمدهای بالایی برسید.

اگر می‌خواهید در مورد راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل اطلاعات بیشتری کسب کنید و بتوانید روش‌هایی را پیدا کنید که به شما برای پوشش بخشی از هزینه‌های خانواده کمک کنند، از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله با تاندوری همراه باشید.

 

کسب درآمد خانم‌ها در منزل

 

راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل

در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم راه‌های مختلفی را معرفی کنیم که با استفاده از آنها می‌توانیم کسب درآمد کنید. این راه‌ها معمولاً کمتر موردتوجه قرار گرفته‌اند و به همین خاطر نیز رقابت در آنها بسیار کم است و می‌توانید به‌راحتی و با دانستن اصول فروش، از این کارها کسب درآمد بالایی داشته باشید.

 

1- کسب درآمد از گل‌دوزی:

گل‌دوزی یکی از هنرهایی است که از سال‌ها قبل طرفداران زیادی داشت و خیلی از خانم‌ها به این هنر علاقه دارند. به همین خاطر شاید بگویید که این هنر را همه بلد هستند و برای کسب درآمد اصلاً مناسب نیست؛ اما باید بدانید که اگر گل‌دوزی را به همان روش سنتی انجام دهید احتمالاً برایتان پرسود نخواهد بود؛ چون خیلی از افراد این کار را بلد هستند و رقیب در این حوزه زیاد است. اما تصور کنید که اصول گلدوزی را با کمی خلاقیت ترکیب کنید و محصول خاصی را تولید کنید که بتوانید با استفاده از آن، مخاطبان خاصی را انتخاب کنید و به همان مخاطبان خاص محصول خود را بفروشید.

مثلاً خانمی با استفاده از هنر گل‌دوزی، توانسته بود محصولی را تولید کند که به شکل تقویم دوخته می‌شد و تاریخ خاصی مانند تاریخ تولد یا تاریخ عقد و عروسی را در آن گل‌دوزی می‌کرد و همین موضوع باعث شده بود که افراد زیادی علاقه‌مند باشند برای عزیزان خود این تقویم را خریداری کنند و آن را هدیه دهند.

شما هم قطعاً می‌توانید با کمی خلاقیت و بررسی این حوزه، کارهای متفاوتی را انجام دهید و کاری کنید که نظر دیگران به شما جلب شود و بخواهند از محصولات زیبای شما استفاده کنند. شما می‌توانید اصول و مراحل گلدوزی را در تاندوری یاد بگیرید و مانند افراد حرفه‌ای به این کار مشغول شوید.

 

کسب درآمد از گلدوزی

 

2- کسب درآمد از سفالگری:

سفالگری نیز یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل است که می‌توانید از آن استفاده کنید. این هنر نیز قدیمی است و طرفداران زیادی دارد و نیاز است که در آن خلاقیت داشته باشید تا بتوانید دیده شوید.

اگر بخواهید با استفاده از سفالگری، همان محصولاتی را تولید کنید که در بازار وجود دارند و خیلی هم زیاد هستند، قطعاً نمی‌توانید شانس زیادی برای کسب درآمدهای خوب داشته باشید و پس از مدتی نیز ناامید خواهید شد.

اما اگر کمی خلاقیت داشته باشید و محصول خاص و منحصربه‌فردی را تولید کنید، قطعاً می‌توانید بخش خاصی از بازار را از آن خود کنید. مثلاً کسی با استفاده از این هنر، فقط گلدان‌های خاص برای میز مدیران و اداره‌ها تهیه می‌کرد و همین موضوع باعث شده بود که خیلی از افراد مخصوصاً مدیران بخواهند با استفاده از گلدان‌های تولید شده این شخص، میز خود را دیزاین کنند.

شما نیز می‌توانید با استفاده از خلاقیت خودتان، چنین کارهایی را انجام دهید و محصولی تولید کنید که خاص باشد و مخاطبان را به سمت شما بکشاند. در وب سایت تاندوری، شما با اصول سفالگری با دست آشنا خواهید شد.

 

کسب درآمد از سفالگری

 

3- کسب درآمد از ساخت ظروف رزینی:

رزین هنری است که ترکیب آن با چوب، محصولات بسیار جذاب و زیبایی را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از هنر رزین، ظروفی را خلق کنید که هرکسی بخواهد یکی از این ظروف را داشته باشد و از آن برای تزئین خانه خود استفاده کند.

در ساخت ظروف رزینی شما انعطاف بسیار زیادی دارید و می‌توانید ظروفی را تهیه کنید که کاملاً متفاوت باشند و نظر افراد را به خود جلب کنند. مثلاً ظروفی که در کف آنها منظره‌های زیبایی با استفاده از رزین ایجاد شده است، بسیار متفاوت هستند و قطعاً می‌توانند فروش خوبی داشته باشند.

شما می‌توانید با گشت‌وگذار در سایت‌های خارجی مانند پینترست و یوتیوب، ایده‌های زیادی را برای تولید ظروف رزینی پیدا کنید و با استفاده از این ایده‌ها، خلاقیت خودتان را افزایش داده و محصولاتی منحصربه‌فرد تولید کنید. برای آموزش نیز می‌توانید از دوره های آموزش ساخت ظروف و زیورآلات رزینی استفاده کنید و تمام موارد را از زبان اساتید باتجربه و متخصص تاندوری یاد بگیرید.

 

کسب درآمد از رزین کاری

 

4- کسب درآمد از عروسک بافی:

عروسک بافی نیز یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل است که می‌توانید با استفاده از آن، درآمدهای بسیار خوبی را کسب کنید. این کار نیز مانند کارهای دیگری که گفتیم نیاز به خلاقیت دارد تا بتوانید محصولات جذابی را تولید کنید.

مثلاً خانمی بود که با استفاده از این هنر و خلاقیت خود، توانسته بود عروسک‌های خاصی را تولید کند که به آنها شخصیت داده بود و مانند عروسک‌های باربی، وسایل مختلفی را برای این عروسک‌ها ساخته بود و هرکسی دوست داشت که یکی از این عروسک‌ها را برای خود تهیه کند.

یا خانم دیگری با استفاده از این هنر، عروسک‌های خاص و ترند دنیا را تولید می‌کرد که همین موضوع باعث شده بود بسیار دیده شود و بتواند سفارش‌های زیادی را دریافت کند.

شما نیز با یادگیری عروسک بافی و صرف خلاقیت در آن، می‌توانید به‌راحتی عروسک‌های زیبا و خاص درست کنید و از فروش آنها، به درآمدهای بسیار خوبی برسید.

 

کسب درآمد از عروسک بافی

 

5- کسب درآمد از دوخت لباس:

امروزه خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که به‌جای استفاده از لباس‌های آماده موجود در بازار، لباس‌های موردنیاز خود را به‌صورت سفارشی بدوزند. این کار هم باعث می‌شود که لباس کاملاً فیت آنها باشد و جلوه بهتری را ایجاد کند و هم باعث می‌شود که مقداری در هزینه‌های خرید لباس صرفه‌جویی کنند.

به همین خاطر افرادی ک به‌صورت حرفه‌ای کار دوخت لباس را انجام دهند، درآمدهای خوبی را از این کار کسب خواهند کرد. برای این منظور می‌توانید به‌صورت تخصصی روی لباس‌های خاصی کار کنید تا بهتر دیده شوید.

مثلاً می‌توانید به‌صورت تخصصی روی دوخت لباس‌های مجلسی کار کنید یا به‌صورت تخصصی کار دوخت لباس‌های اداری را انجام دهید تا بتوانید در این کار شانس بیشتری برای دیده‌ شدن داشته باشید.

در وب سایت تاندوری، چندین دوره مرتبط با دوخت و طراحی لباس وجود دارد که می توانید از این دوره ها برای افزایش اطلاعات و مهارت خود در این زمینه استفاده کنید. اگر در کار طراحی و دوخت لباس مبتدی هستید، تهیه دوره نازک دوزی را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با مبانی دوخت انواع لباس‌ها آشنا شوید.

با شرکت در دوره آموزشی دوخت انواع بادی و مایو، شما می‌توانید انواع لباس‌های جذاب زنانه را بدوزید و آنها را در مزون‌های لباس یا فروشگاه‌های اینترنتی بفروشید. دوره ضخیم دوزی، برای افراد آشنا به اصول خیاطی و دوخت لباس مناسب است. با تهیه دوره ضخیم دوزی، شما با مراحل دوخت انواع پالتو و بارانی آشنا خواهید شد و می‌توانید انواع لباس‌های گرم و ضخیم را در منزل آماده کنید.

 

کسب درآمد از دوخت لباس

 

جمع‌بندی مطالب

در این مقاله در مورد این صحبت کردیم که راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل چه هستند و چطور می‌توانید با استفاده از این کارها، کسب درآمد داشته باشید. در ادامه، با هم چند ایده را بررسی کردیم و گفتیم که با خلاقیت در آنها می‌توانید رشد خوبی را در این ایده‌ها داشته باشید و فروش خوبی را برای خودتان ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید از هرکدام از هنرهای گفته شده کسب درآمد داشته باشید و این هنرها را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای یاد بگیرید و بدانید که چطور از آنها کسب درآمد کنید، از شما دعوت می‌کنیم که سری به دوره‌های آموزشی تاندوری بزنید تا بتوانید با این هنرها به‌صورت کامل آشنا شوید و مانند افراد حرفه‌ای کارتان را شروع کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که با راه‌های کسب درآمد خانم‌ها در منزل آشنا شوید و بتوانید با استفاده از راه‌های گفته شده، درآمدهای خیلی خوبی را کسب کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم و دعوت می‌کنیم ثبل از شروع کارتان، با 4 نکته مهم برای راه‌اندازی کسب و کار خانگی آشنا شوید.

برای شما